Edirne Ömür Bilgisayar, Laptop Servisi, Gaming Kasa, Oyuncu Bilgisayarlar, SSD, Ryzen, Gtx, Rtx Sistemler..
 Ömür Bilgisayar
  Laptop Servisi
  0284 213 27 27 - İletişim
SSD Menteşe Laptop Laptop Fan Laptop Format Adaptör
Montajı Kasa Tamiri Servisi Temizleme Yedek Parça Atma Jack Tamiri

  9 Temmuz 2020 Perşembe 

Laptop işletim sistemi yükleme, Orijinal Format atma, Recovery işlemi

Format Nedir ? Ne Kadar Sürede atılmalıdır ?

         Format işletim sisteminizin sıfırdan kurulması anlamına gelir. Profosyonel kullanıcılar için bu tanım yeterli değildir fakat ülkemizde format böyle algılanmış ve böyle sürmektedir. Bilgisayarınızda yaptığınız işlemler , kurduğunuz programlar zamanla bilgisayarınızı yavaşlatır ve bilgisayarınız kullanılmaz hale gelebilir. Format atmak için bilgisayarınıza virüs bulaşmasına veya gözle görülür sorunlarla karşılaşmanıza gerek yoktur.  Format en azından yılda bir kez atılmalıdır.  Bu süreyi tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Tabi ki  "2 yıldır format atmıyorum hiçbir sorunum da yok" diyen kullanıcılar olabilir , onlara hak vermekle birlikte , programların sistem çekirdeğini etkilemesi , Ram belleğinin düzensiz çalışması ve Disk’in uzun süre Defrag görmemesi işletim sisteminizi kesinlikle kötü yönde etkilemektedir.

- Format atmadan önce yedekleme istemiş ise müşterinin bütün dosyaları yedeklenir. Hiç bir dosyası kaybolmaz hepsi yedeklenir.

- Bilgisayar kısa bir donanın tespitinden geçirilir. Eğer kurulacak işletim istemi için donanım yetersiz ise örneğin ram düşükse önce müşteriye bunlar ile ilgili bilgiler verilir. Harddisk üzerinde bad sector veya sorunlar varsa müşteri bu konuda bilgilendirilir. Sonra format işlemine geçilir.

- Öncelikle bilgisayarın kendi lisansı mevcutsa; kendi lisans etiketine göre en doğru şekilde format atılır. Windows etkinleştirme yapılır. Gerekli bütün sürücüler en güncel halleriyle yüklenir. Günlük kullanımda gerekli olan standart programlar yüklenir. (Antivirüs programı, Winrar, Adobe Reader, Kodec paketi, Flash paketi, java , office programları v.b.) - Son kontroller ve stabilite testi yapıldıktan sonra müşteriye teslim edilir.

Format atma ücreti: Güncel Sürücülerin yüklenmesi ve Standart Programlar dahil. 40,00 TL


Orijinal Lisansınız Yoksa veya Free Dos bilgisayar (Laptop veya Kasa) Satın Aldıysanız. Orijinal bir lisans satın alıp gönül rahatlığı ile sınırsız kullanabilirsiniz.

Orijinal Windows 10 Pro 32/64 Bit Retail Dijital Lisans + Format, Kurulum Dahil: 100,00 TL

Satın Almış Olduğunuz Dijital Lisans;
- Online indirilebilir,Online aktif edilebilir.
- Online Kurulum Gerçekleştirilebilir üründür.
- Ürün Dili Türkçe ve Diğer Global dilleri desteklemektedir.
- Almış olduğunuz ürünleri 1 bilgisayarda kullanabilirsiniz.
- Lisanssız bilgisayarda, Freedos Bilgisayarlarda etkinleştirme yapabilirsiniz.
- Aynı bilgisayar üzerinde formattan sonra kullanılabilir.
- Dijital ürün olduğu için kutu yoktur.
- Kişisel kullanım içindir. Ticari değildir

- Daha önce cihazınızda yüklü bir lisans mevcutsa tekrar lisans almanıza gerek yoktur.


      Birçoğumuzun bildiği gibi microsoft; orjinal windows 8, 8.1 ve Windows 10 ile beraber uefi bios desteğini getirdi.  Windows 8 ve 8.1 ile beraber satın aldığınız her bilgisayar orjinal uefi desteğiyle kurulu gelir, ve gayet hızlı bir şekilde çalışır genelde açılış (boot süreci) çok hızlıdır. Format atmanız ya da harddiskinizi değiştirmeniz gerekiyorsa ama orjinal recovery kısmı zarar görmüşse ya da harddisk bozulduysa  işiniz zor demektir. Bir çok kişi veya servis böyle bir durumda uefi düzenini devre dışı bırakır ve normal mod (Legacy mode) ile kurulum yapar bu durumda bilgisayar daha yavaş açılır. Bazı durumlarda orijinal işletim sistemini daha etkinleştiremez.           Eğer sizde uefi destekli ve orijinal kurulum istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız. En doğru şekilde orijinal windows 8, 8.1 ve 10 kurulumu yapılır. 


Firmamızda Windows Xp, 7, 8.1 ve Windows 10 Kurulumları yanında Os X ve Linux Kurulumu Yapılmaktadır. Ayrıca Os X yüklü MAC Bilgisayarınıza OsX + Windows yükleyebiliriz.
Etiketler: Edirne Laptop Format atma, recovery, Mac, Macos, Os X, Linux Yükleme, Format Atma, Windows Kurulum, Orijinal İşletim Sistemi

 

www.iyipc.com - www.edirnebilgisayar.com  - Tüm Hakları Saklıdır - Tasarım: Ömür Coşkun